Feniks Dumbledore’a z klocków LEGO

LEGO Harry Potter to komplety klocków, które są tworzone specjalnie z myślą o wielkich miłośnikach książek i filmów o niezwykłym czarodzieju z Anglii. Siedem tomów jego przygód napisanych przez J.K. Rowling doczekały się znakomitych ekranizacji i milionów fanów w różnym wieku na całym świecie. Z biegiem lat zdaje się, że ich popularność wciąż rośnie, a kolejne pokolenia wychowują się marząc o trafieniu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

Niezwykły pupil Albusa Dumbledore’a

Harry Potter miał jedenaście lat, kiedy trafił do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Sama szkoła usytuowana była w niezwykłym zamku, w którym tuż obok siebie żyli ludzie, skrzaty i duchy, a postacie z obrazów odwiedzały się nawzajem w swoich ramach. Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w szkole był gabinet dyrektora szkoły, Albusa Dumbledore’a. Znajdowało się w nim mnóstwo ciekawych urządzeń magicznych i starych bibelotów, z których każdy miał jakieś znacznie. Wielką ozdobą gabinetu i przyjacielem Dumbledore’a był feniks Fawkes, który w ciągu całego cyklu marniał, płonął i odradzał się na nowo z popiołów. Właśnie to niesamowite stworzenie można zbudować dzięki kompletowi klocków “Harry Potter- Fawkes, feniks Dumbledore’a”.

Feniks z klocków 

W komplecie znajduje się 597 elementów oraz jedna minifigurka przedstawiająca Albusa Dumbledore’a. Jest to zestaw kolekcjonerski, sam feniks mający 35 centymetrów długości sprawdzi się jako niesamowita ozdoba pokoju wielkiego fana serii. Realistycznie zbudowany feniks znajduje się na specjalnej podstawce z korbką, dzięki której można sterować skrzydłami. Wielkie wrażenie robią specjalnie wyprofilowane klocki, dzięki którym Fawkes ma strzeliste pióra. Wierność kolorom i połączenie intensywnie pomarańczowych klocków z klockami żółtymi sprawia, że feniks wyglądał jakby rzeczywiście płonął. Ciekawym pomysłem jest dołączenie minifigurki Albusa Dumbledore’a w szacie wyjściowej, do którego dołączono jeszcze mniejszą wersję feniksa na postumencie. Jest to jeden z tych zestawów, który może stać się wymarzonym prezentem dla fana Harry’ego.