Smok z Turnieju Trójmagicznego z klocków LEGO

Lego harry potter chatka hagrida to zestawy klocków, które przypadną do gustu nie tylko fanom klockowych konstrukcji, ale przede wszystkim wielbicielom serii książek o Harrym Potterze autorstwa Joanne Kathleen Rowling. Brytyjska pisarka publikując przygody małego czarodzieja stała się jedną z najpopularniejszych pisarek XXI wieku, a popularność serii zdaje się rosnąć z roku na rok.

Czarna Ognia i Turniej Trójmagiczny

W czwartej części serii pod tytułem “Harry Potter i Czara Ognia” Albus Dumbledore wita uczniów w nowym roku szkolnym, ogłaszając, że w tym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa odbędzie się wielki Turniej Trójmagiczny. Uczniowie trzech różnych szkół mogą wrzucać swoje zgłoszenia do Czary Ognia, a ta wytypuje trzech uczestników. Ku zdumieniu wszystkich Czara Ognia typuje jednak czwartego uczestnika, a mianowicie Harry’ego Pottera. Pierwsza konkurencja polega na tym, aby zdobyć złote jajo chronione przez jednego ze smoków. Harry losuje rogogona węgierskiego i właśnie tego smoka można zbudować dzięki zestawowi “Harry Potter – Rogogon węgierski”. 

Pełen detali rogogon węgierski

Zestaw składa się z 265 elementów oraz czterech minifigurek, które przedstawiają uczestników turnieju, czyli Harry’ego Pottera, Viktora Kruma, Fleur Delacour oraz Cedrika Diggory’ego. Na uwagę zasłuduje fakt, że figura smoka jest ruchoma i można animować jej skrzydła. Ponadto rogogon jest naszpikowany kolcami, które groźnie wyglądają, i ma autentycznie wyglądające szpony. Sam Harry Potter wyposażony jest w latającą miotłę, która nawiązuje do brawurowego sposobu, w jaki nabrał smoka podczas pierwszej konkurencji. Nie mogło tutaj zabraknąć również złotego jaja będącego przepustką do drugiego zadania. Rogogon węgierski z klocków LEGO zachywca jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Może posłużyć dzieciom nie tylko do zabawy i odgrywania niesamowitych scen z czwartej części serii, ale też stać się bardzo estetyczną ozdobą dziecięcego pokoju. Podczas długich zabaw można nawet wymyślić alternatywne sposoby na pokonanie smoka.