Zajęcia wróżbiarstwa z klocków LEGO

Lego harry potter – taniaksiazka.pl to zestawy klocków, które są tworzone z myślą o małych konstruktorach, ale również fanach bestsellerowej serii autorstwa Joanne Kathleen Rowling. Siedem tomów przygód Harry’ego Pottera od lat cieszy się rosnącą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a sama autorka jest jedną z najlepiej sprzedających się w historii. Nic dziwnego, że LEGO postanowiło zainspirować się perypetiami młodego czarodzieja z blizną w kształcie błyskawicy na czole.

Nowy przedmiot w trzeciej klasie

W trzeciej części serii, “Harry Potter i Więzień Azkabanu”, Harry ma do czynienia z nowym przedmiotem, który niespecjalnie przypadł mu do gustu. W jednej z wież Szkoły Magii i Czarodziejstwa odbywają się zajęcia wróżbiarstwa prowadzone przez Profesor Trelawney. Na zajęciach uczniowie uczą się przepowiadania przyszłości patrząc w szklane kule lub wróżą z fusów. Ekscentryczna nauczycielka niemal zawsze zmyśla swoje przepowiednie, chociaż wielbiciele serii na pewno pamiętają, że raz przez pomyłkę dość dokładnie przepowiedziała fatalną przyszłość. Właśnie do tych zajęć nawiązuje zestaw “Harry Potter. Chwile z Hogwartu – Zajęcia z wróżbiarstwa”. 

Sala profesor Trelawney z klocków

W zestawie znajduje się 297 elementów oraz trzy minifigurki przedstawiające Harry’ego Pottera, Profesor Trelawney oraz Parvati Patil, czyli koleżankę Harry’ego z Gryffindoru. Komplet powstał z myślą o dzieciach od ósmego roku życia i rzeczywiście maluchy nie będą miały problemu z jego złożeniem. Ciekawostką jest fakt, że cała sala znajduje się w rozkładanej księdze, która po otwarciu stanowi dwie ściany klasy. Nie brakuje tutaj elementów typowych dla Profesor Trelawney, a więc imbryka i filiżanek, które służyły na zajęciach do wróżenia z fusów, a także pluszowego fotela i szklanej kuli. Cała sala ma podobną atmosferę, jak w filmie, za sprawą ciężkich zasłon i staroświeckiego klimatu sali. Na pochwałę zasługuje szczególnie minifigurka przedstawiająca nauczycielkę, która ma tę samą dziwaczną fryzurę, chustę i okulary w grubych oprawkach.